Basarabia genealogică
reconstituirea arborelui genealogic
 
Veaceslav Stavila
Dr. Veaceslav Stavilă poate
stabili cine au fost strămoşii Dvs. din ultimii 300 de ani
Pentru informaţii suplimentare contactaţi:
contact
phone (+373) 69 076444
Romana     Русский    English
prezentare

Autorul ofertei:

Veaceslav Stavilă, doctor în ştiinţe istorice, specializat în cercetări privind istoria familiilor cu rădăcini basarabene,este autorul a 14 monografii dedicate istoriei localităţilor rurale din Republica Moldova; are peste 20 de ani de experienţă de cercetare în arhivele Republicii Moldova.

Esenţa ofertei:

1) Reconstituirea arborelui genealogic al oricărui basarabean (al locuitorilor interfluviului pruto-nistrean) pentru ultimii 300 de ani.
2) Descoperirea tuturor documentelor (din Arhiva Naţională a Republicii Moldova) cu referire la orice familie cu rădăcini basarabene.

Verificaţi dacă, pe parcursul cercetărilor de arhivă, dr. Veaceslav Stavilă, a descoperit informaţii genealogice cu referinţă la familia care va interesează.

Căutare după numele de familie:

[A][B][C][D][E][F][G][H][I][J][K][L][M][N][O][P][R][S][Ş][T][Ţ][U][V][X][Z][W][Y]

Аrbore genealogic realizat de noi (Exemplu):

vezi aici



 
Аабаби Ааници Аверман Аграфоте Азикович Акосто Алеxэндряну Алсор
Аназорю Андриеши Анофиевич Апериглов Аренский Арсентиевич Аскунзындусе Афролаки
Баадичан Бабаба Багнари Базулико Бакум Балешти Банаисиник Баранецчи
Баржян Басий Бахчванжи Беда Безустнов Белецково Белецково Бербек
Берзола Бесага Библиотекиле Бимбунов Благи Блошкински Бовтук Богускловской
Бозан Бокуновская Болтяну Бордев Борончи Ботерницан Боширницэ Брандел
Брензенюк Броди Брусостовски Бугаев Бужан Букатарюл Булит Бургеян
Бурнштейн Бутушанская Бушнич Бырляну Бэрбоеску Ваалинки Ваац Вайнбергавнер
Валичкович Варгафтик Василевичи Ватопедсков Вейнсберг Венов Версшлер Виелигорски
Виндеров Витковски Влашченко Войпан Воловелиски Воницки Врага Вулушчюк
Высоцкий Гаабажю Гааршэ Гадзиевич Гайовски Галисанов Гандваргер Гарасима
Гасанос Гвозова Гелиов Георгиевичи Гержочас Гершкович Гидиште Гинда
Гирчюл Гларианов Глужани Годзан Голбаника Голидфейн Голужан Гончов
Горенбус Городский Готии Градуштян Грейссер Григорян Грицунюк Гросудов
Гряка Гуку Гурбуза Гутел Гхирикэ Гяманэ Диику Диа
Даминовски Дария Деболицев Делиов Деордица Деу Диваков Димитрашив
Дирфман Добржицки Доджану Долукёй Доносие Дохе Дранчир Дрос
Дубоваиа Дулига Дурдуфи Дэнкилэ Еавович Ебенфелид Ейсмонд Елязаров
Ереной Еусебие Ёаким Жиир Жаwороwски Жегара Жерман Житницкий
Жуков Заав Забавный Загаиканы Заиму Замарня Зарашняк Захортянов
Згурицы Зельбер Зилерман Златоусов Зорожени Зэмару Иаблона Иавелберг
Ивасю Избаштски Илик Инкероуц Иорданеску Иршензон Ифтимеску Каазаку
Каба Казанар Какарязану Калий Калцат Канакэу Капанжиоглу Капуштин
Каракасн Караушнян Кармалы Карягин Катеренчук Кацес Кваченко Келицкий
Керкавски Кехорян Килей Киойбаш Киржнерман Кирошкэ Кису Кишинеуци
Кленко Клошкэ Кобрановичи Ковутлуи Кожухарски Койкин Колегиал Коломиеци
Коматовски Кондрецки Контора Копул Коржо Корогид Корчеч Костини
Котмирка Коцымак Кошлян Краля Крезер Кривописком Кристян Круглоковски
Крычимари Кудаков Кукоев Кульдинер Курагоу Курртов Кухман Кушнарёв
Кычю Кюркиман Лаyаровичи Лабанович Лайевски Лаптюк Лдман Ледрман
Лемтие Лесчк Ливихец Липа Литичецки Логинов Лопачнец Лукатудорвасиле
Лупчиан Любецки Маак Мабану Мазакии Макарий Маларчюк Малхоч
Мандричук Маняш Марижевский Мартезо Маскаленков Матрахт Мачулов Мейерзон
Мелницки Мерешеука Мехтман Микитопул Милчев Миреновичи Митилеско Михауцени
Мнделени Мойех Молокяну Моргуновор Мосеевич Моч Музыких Мурзаковски
Мушетя Мэзэреску Наагра Набережныи Найдеонов Настоянчюк Негенски Незавертайловка
Ненчева Нечитайло Николаенков Нисабеловичи Новик Ноуряк Някенко Окута
Оxентие Огановик Окараков Олиникенко Онофриевич Орехей Османчук Офферман
Паадурец Пабезнюк Пакатос Памерилиев Пантази Папуров Парполоб Пасченку
Паца Пелен Перебиковинц Перишцейски Петки Печерега Пиля Писко
Пламодяв Плохии Погробени Поетул Полизадэ Помаржански Поплеташи Портэрескул
Потерновски Правденко Пржецбавски Притенски Проприетарулуи Прянишников Пуркаренко Пынзарузэулеску
Пэуна Рааб Раба Радостат Райх Распопинце Ребак Резэлей
Репетки Рибизнюк Рнст Рожик Ройзенштрам Ромоданов Рохерман Рудии
Русктий Рыжановскх Сааго Саакянт Савицкий Садовичь Сакика Салку
Самец Сандецки Сапинскийи Сарацану Саталык Сахатски Свесарчук Святков
Седнев Селедкин Семенков Сенета Сервинский Серетяну Сечован Сидорко
Силинка Симис Синина Сирецкин Ситишко Скаринстар Скирдул Сколени
Скотников Скулаченко Славинян Таасогло Табак Талан Танкул Тарсов
Ташковская Телипизоне Терешко Тзигара Тимшира Тиханович Тодирицэ Толокарю
Топагов Тофанел Требиш Трифнешти Трусовски Тулубицки Тут Тыршицэи
Уимитрие Уавид Умерчн Урс Ушина Фиглев Филиповики Фаличенко
Фегелиман Фемарясу Фидерман Финксив Флеченко Фомичеов Франголо Фримо
Фудыму Фэлчу Хаиди Хааг Хайлес Ханзакенко Харламбие Хаюся
Хилибеш Ховичи Хонтя Храничя Худобасиев Хэблянул Цибирика Цабайев
Цвиклы Цивэинаш Цицан Цыбуху Чёара Чёбанами Чеакир Челмари
Червенныи Чернетински Чершковичи Чикал Чиорнен Чоарей Чпиндюк Чурюи
Чютаку Шишкан Шаанер Шамес Шаруда Шверубович Шелихинг Шерпен
Шимилзон Шишкански Шлём Шмойч Шолкар Шпикелман Штейнквит Штолман
Шундренко Шчюдрав Щёгал Ыамилие Эайнберг Юан Юбирчюк Юрчян
Яакоб Ябандари Яливчюк Янчеа Яховеков Aababi Aainberg Acestia
Adascalit Aftaniuc Ahnari Albuna Alicenco Ambiciuc Ancilev Androsoi
Anitan Anu Arachelov Arhireilor Arsavschi Asepitii Aubana Avsentie
Baadician Baasarabia Bacalan Badarov Bahtalov Balaman Baligari Banabac
Barabasciuc Barbuscu Barma Basinter Batseva Bastina Beibit Beleocr
Belosapcova Bensatu Beretnic Berniuc Bessarabscoie Bezs Bieleanschii Binis
Biscotari Blicenc Bobescul Bocsaniuc Bogaienco Bogusei Bojirnita Bolocinschi
Bontas Borjescaia Borsneeac Botosineanu Braco Branzani Bredesc Brinta
Bronsi Brazila Buciulini Budon Buialschi Buleanschi Bunoiu Burghela
Burta Buzalii Baciul Bitricu Caai Caastravet Cadaseva Calabura
Calenjiu Calniciuc Camenscic Canescu Caperitchi Capalov Caraghiaura Carasenc
Caresti Carosan Casariu Cataica Catriputov Cazanzi Ceadar Cecoltan
Cenac Cerculi Cerneatanschi Cernosanco Cespilei Chemas Chertovici Chicsa
Chila Chipescu Chirilai Chirstinta Chistanet Chizilstein Ciai Cicmacenco
Cincov Ciogoreanschi Ciornotoret Citiujenii Ciumaniuc Clader Clicica Clot
Cobizeva Cociorov Cofer Coji Coleovsc Coloiit Comanetchii Comandatu
Coniuscenco Conu Copata Coreno Cornila Corpacian Cosirca Costiujenii
Cotiuhinschii Covalidias Cozilentov Cosorca Cralovschii Cratcim Cresaea Criminceanu
Crivopalitevoi Crostavat Crusetchi Cucelinitchii Cudracov Culceac Cunduc Curcans
Curopi Cusulschi Cuzum Cvitinschi Capatici D’arc Daala Dam
Daniti Dascva Deced Delibilta Denghinc Derjuzan Dgitmari Diiacioc
Dinc Dispriiut Dlia Dobrojoc Dohufentov Dombrea Donovac Dostalica
Dragomeer Drel Drucenco Dubovet Dulder Dunitrenca Dvernitcaia Eabovlev
Eachimovschii Efmie Elchinovici Emilian Ercov Erovsciuc Evdosan Fabacmanova
Fabianov Falisnchi Fateci Felber Fericirii Filbr Firapontie Fleisert
Fogoliuc Fosinean Freanc Front Fundura Gaabajiu Gaarse Gagasca
Galabudinco Galileanesti Ganasenschi Ganz Gardilijiu Gascov Gavornianov Geogragfic
Gheizei Ghenig Gherbusca Gheroghies Ghetan Ghifenc Ghinculova Ghirmachivschi
Ghn Glavatcov Glodin Godanag Goihma Goldinrud Golnitchi Gomanova
Gorbadcov Gorestihorasti Gorodise Gostanari Grabovet Grasul Grenco Grihman
Gristein Gropa Grusec Guhovschi Guneliov Gurtov Gutin Haaadja
Haaze Haimf Hancasla Harcevnicova Haschevici Herbert Hirati Hodasevschi
Homila Hotarului Hristincov Hulubul Hasnasani Iaacob Iabamji Iaiascurta
Ianivcenc Iasan Iatinec Iftode Iliera Incherout Inu Iorodoi
Irudenco Istrutiuc Iurchevet Ivanel Izelzon Jab Jabars Jaworowski
Jenunichi Jimov Jolob Jupetchi Kifi Laalita Lababciuc Lajednicov
Lapusneanu Lavitman Ldtgheri Leftur Lemac Lepurda Levenstar Libas
Limbeanu Lirl Liubezni Lisov Lomanovschii Lozau Lucicovschi Lupga
Lacarhan Maac Maasr Madanu Mahman Malancaiosifefim Malitov Manastarschi
Manoghia Marata Margarinu Maroga Marsalon Matchevici Matuzenco Maschevic
Medvedchin Melenevscaia Menevschi Merlman Mezetchi Midirica Mihelceanu Milion
Minitki Mirscih Mitobentchi Mnih Mogilau Moldstein Monitorul Morohovschii
Mosladi Movsit Mudrinov Murascov Musteta Marcev Naagra Naberejnai
Nagornea Narecii Navici Nebjenc Nedrelschi Neiteli Neporotova Nevski
Nicolaglu Nihanda Nisv Nonr Nozdrita Oabalinic Oaiere Obutkin
Odejio Oimcu Olneac Onufratu Orest Osanovic Ostroverca Oxenseht
Paaduret Paas Paicul Palsanschi Papaluta Parcalaba Partas Pasnicu
Patrugan Pasnicov Peleavschi Percemli Peret Perusei Petrencov Pian
Pimeneva Pischinian Pitburg Plescaion Poboresc Podgorna Pogfila Polamarenco
Polonetchii Ponis Popovta Portnos Postronco Pozdarca Predau Pricupta
Prisoedinenie Prodabailo Protent Ptru Purhaci Raab Raba Radasanu
Rahlisi Ramlianscaia Rasman Razdievschi Rduh Redv Rempes Rev
Riaba Ritter Rocica Roifman Romandas Rosipan Rozentog Rubasenco
Ruhlei Rusolinos Randuit Saac Saali Sadigurschi Saim Saltaciuc
Samsovtcia Santibo Sarataca Sarnavschi Satuto Sarbi Scenjei Scirbacescul
Scornet Sculibereu Securiani Seleverstov Semiogli Serbavai Seritanu Seviriuc
Sidarenco Sindeciuc Sireachin Sitolerman Slegheli Sloghioala Smicala Snet
Socrului Soldanestschii Soltur Sorodschi Sovsem Spica Sprint Stagoruc
Stanjineni Stasievoi Stefanova Sterbeti Stirbut Stolnicenii Strasenenilor Strijan
Stubei Sude Sulitasul Suricov Suzun Sviccauti Saan Sabaiev
Sando Satil Sebunina Seponet Siferman Sitcova Smidche Soltanesti
Spusmer Sternsein Sultem Sviranschi Taaru Tabacar Taganas Talnicov
Tangui Tarasica Tarutin Tautacivschi Tehnicume Temcinschii Tereac Tesmenetchii
Ticomias Timcenco Tipelovan Titonet Tobosaru Toia Tomazlacari Toporami
Tovhis Tratenbroitam Trombeutchi Tubis Tumaneanu Turturea Tvorscovschi Tabalotniuc
Tabca Tepman Tirma Tvicovam Tarancuta Uacob Uan Ulianitchi
Upravlenia Usan Vaaile Vaaserman Vaierstein Valcoveac Vanicicauti Varnaioti
Vasev Vasalat Vdovet Velicica Verdicovschii Verver Vicolia Vill
Visenschi Visan Vocari Vola Vologa Vorjitchi Vozaianu Vscav
Vahodtovschi Xabasescu Zaali Zabac Zadoinov Zaharman Zalujnov Zapanu
Zastupilsea Zazulca Zelberman Zetlerovici Zilgher Zlanschi Zomerfelid Zusilt
Waatrofan Yabaluiev AAFTENEI BABA CABAC DABIJA EBLU FABRICANTU
GABAR HABA IABLANOTCHI JABARU LABUNIIA MACARE NABROTCHI OALA
PACALAU RABA SABOR TABAC UDRE VA(R)CARAU XERLAN ZABIRCA